O kapele

Členové kapely

Ondřej Vičar Ondřej Vičar
Dave Mendez
Edita Čechová
Marek Nikl

Ondřej Vičar
kytara, zpěv

Ondra Vičar se narodil časně zrána v sobotu 4. dubna 1981. Do finále soutěže Eurovize, které probíhalo tentýž den večer, už se ovšem nestihl přihlásit, takže bez větších komplikací zvítězila skupina Bucks Fizz. V šesti letech začal Ondra hrát na klarinet a hrál na něj celých nekonečných deset let. Tak dlouho mu totiž trvalo, než pochopil, že s tímto nástrojem v ústech jen stěží získá širší přízeň (https://www.youtube.com/watch?v=lEspU3v5sz4). Když to zjistil, neprodleně klarinet upustil, popadl kytaru a s nejlepším kamarádem založil rockovou kapelu Černý Rybíz. Rybíz docela hezky zrál, než jej zkonzumoval čas (https://www.youtube.com/watch?v=A1Bil4BPZmE). Ondra pak dlouho hledal. Našel přes inzerát Nelu. Vznikl NOTIME...

Historie

O kapele

Náš vznik má na svědomí inzerát, který Ondra umístil na jeden hudební web v momentě, kdy si uvědomil, že jako asi už definitivně naturalizovaný Pražák není dále schopen rozvíjet svou srdeční záležitost, olomouckou rockovou kapelu Černý Rybíz. Psal se rok 2013 a poměrně záhy se mu ozvala velká spousta málo talentovaných osob. A i když tento dlouho trvající a konec neberoucí „konkurz na zpěvačku“ nebyl zas tak úplně nepříjemný, v momentě, kdy se mu ozvala nějaká Nela, Ondra už ve zdárný konec tohoto hledání fakticky nedoufal. Ale Nela nebyla jen tak nějaká, a ani nebyla další v řadě. Nela byla zkrátka dobrá a hned na úvod vystřihla pradávnou Invisible tak dobře, jak ji možná ještě nikdo předtím nevystřihl.

Slovo dalo slovo a Ondra s Nelou začali od léta 2013 zkoušet, s cílem odehrát ve dvou menší veřejné vystoupení. K tomu došlo vzhledem k nedostatku času až v prosinci, přesně na Mikuláše. Místo Mikuláše se ovšem těsně před koncertem dostavil čert, přes rameno měl cajon a v kapele jsme byli tři. Jindřich totiž, tak jako už mnohokrát předtím, vlezl rovnou na podium, aniž by věděl, co se přesně bude hrát. Naštěstí měla Nela smluveného rusovlasého anděla, a to hostující houslistku Klárku, která svou uchu lahodící hrou a atraktivním vzhledem v nejnapjatějších momentech odlákávala pozornost.

Ondra měl od začátku vzniku projektu představu, že by do něj měl přibýt hlavně klavírista. Dodnes není jasné, proč si na tuto pozici vybral právě Davea, když již první zkouška naznačila, že Dave je vlastně baskytarista a na klavír hraje, jen když je k tomu nucen násilím. Nicméně Ondra na své utkvělé představě tak urputně trval, že Daveovi zabralo poměrně dlouhou dobu, než se ke svému přirozenému nástroji pokradmu propracoval. Klavír však již nikdy zcela neopustil, a navíc se zjistilo, že je schopen hrát i na oba nástroje najednou. Proto se stal nejen čtvrtým, ale v zásadě i pátým členem nově vzniklé čtyřčlenné kapely.

Společným jmenovatelem našich aktivit byl od počátku nedostatek času. Instantně, krátkodobě i dlouho do budoucna. Mobilní komunikátory, Google či Doodle kalendáře a všudypřítomný internet jako by nám v tom namísto pomoci spíš házely klacky pod nohy. Otáčeli jsme se v divokých rotacích neustále akcelerujícího časomlýna. Až nám to často bralo dech, až jsme z toho měli někdy závratě. Proto jsme se nejprve pojmenovali NOTIME.

Ale všechno mělo mít svůj čas. Přišla Edita, přišla Tereza, přišla spousta nových lidí. Věci se zlepšily.

Proto jsme se v roce 2018 spontánním hnutím mysli rozhodli přejmenovat a přijali nový název NEWTIME... 


Dnešní NEWTIME

Smutná fakta hudebního umělce
Minimální měsíční mzdu 8500 Kč si hudební autor vydělá při dosažení:


 

9.189
prodejů CD

1.564.993
shlédnutí na Youtube a jiných streamech měsíčně

9.043
přehrání v rádiu